به گزارش تیم خبری سوشال پورت

کریپتوکارنسی یکی از آن گرایش هایی است که می تواند تفاوت بزرگی برای انجمن ها و به طور کلی غیر انتفاعی ایجاد کند.

ارزهای دیجیتال در سال 2021 رشد چشمگیری داشته است. با خیریه Fidelity 158 میلیون دلار از دارایی‌های رمزنگاری شده اهدایی به وجوه پیشنهادی اهداکنندگان طی 10 ماه اول سال را گزارش می‌دهد. کمک‌های مالی فردی نیز اغلب بزرگ‌تر است: افرادی که به صورت رمزنگاری کمک می‌کنند بیشتر از سرمایه‌گذاران سنتی 1000 دلار یا بیشتر به سازمان‌های غیرانتفاعی اهدا می‌کنند.

با این حال، یکی از عوامل پیچیده در ارزهای دیجیتال این است که همه جوامع در یک سطح به آن علاقه نشان نمی دهند – چیزی که برخی به آن علاقه پیدا می کنند، دیگران ممکن است هنوز در مورد آن فکر کنند.

اما گاهی اوقات این فقط منطقی است. قطعا برای آن ساخته شده است عشق را روی آغوشش بنویس (TWLOHA)، یک سازمان بهداشت روان غیرانتفاعی که به دلیل ارتباطش با موسیقی پانک و ایمو در اواخر دهه 2000 شناخته شده است. به گفته لیندسی کلش، مدیر اجرایی TWLOHA، این سازمان با تکیه بر کمک های مالی ارزهای دیجیتال و جامعه ارزهای دیجیتال، مخاطبان جدید و منابع جدیدی برای جذب سرمایه پیدا کرده است.

کلش مخاطبان ارزهای دیجیتال را به عنوان مخاطبانی توصیف کرد که در نوجوانی با سازمان‌های غیرانتفاعی تعامل داشتند و پس از بلوغ به سراغ فعالیت‌های دیگری مانند جریان آنلاین و ارزهای دیجیتال رفتند.

او گفت: «ما می‌دانستیم که حتی بین دنیای Twitch و افرادی که در نوجوانی با ما در تور Warped آشنا شده‌اند همپوشانی وجود دارد، و آنها به نوعی در حرفه‌های خود پیش می‌رفتند. ما فقط به نوعی باور داشتیم که قرار است نوعی تصادف رخ دهد.»

هنگامی که TWLOHA علاقه خود را به کار با رمزارز اعلام کرد، مخاطبان مشتاقی را در جوامعی که امیدوار بود به آنها دسترسی پیدا کند، و همچنین اهداکنندگانی پیدا کرد که سازمان غیرانتفاعی را از دوران جوانی خود به یاد می‌آورند و می‌خواهند فعال شوند.

این جامعه به سلامت روان اهمیت می دهد. کلش گفت: آنها پرشور هستند. ما به نوعی در را باز کردیم تا آن را برای آنها ساده و قابل دسترس کنیم.»

رویکرد جامعه محور

جیمز اینکس، مدیر روابط عمومی و اینفلوئنسرها در TWLOHA، خاطرنشان کرد که این رویکرد مشابهی با نحوه عملکرد سنتی سازمان دارد.

او با اشاره به تلاش‌های این سازمان در رویدادهایی از جمله گفت: «یکی از چیزهایی که Write Love همیشه در آن موفق بوده است، ملاقات با جامعه‌ای است که در آن زندگی می‌کند. تور تغییر شکل داده، جشنواره های EDM و بعداً از طریق شبکه هایی مانند Twitch و TikTok. ما سعی می کنیم همان کاری را انجام دهیم که در دنیای Warped Tour یا در دنیای Twitch انجام دادیم و با جامعه کریپتو که هست ملاقات کنیم.

ما در تلاش هستیم تا کاری را که در دنیای Warped Tour یا در دنیای Twitch انجام دادیم انجام دهیم و با جامعه کریپتو در جایی که هست ملاقات کنیم.

جیمز اینکس، مدیر روابط اینفلوئنسر، TWLOHA

به گفته اینکس، این به افزایش علاقه منجر شده است، به ویژه در جامعه توکن غیرقابل تعویض، جایی که دارندگان NFT قبلاً یک محیط جامعه ایجاد کرده اند. سازمان‌هایی مانند TWLOHA از ارتباط خود با NFTها بهره‌مند شده‌اند، به‌ویژه در مواردی که NFT‌ها حق امتیاز پس از فروش ایجاد می‌کنند – حق امتیازهایی که گاهی به TWLOHA اهدا می‌شود.

تکنولوژی پایه

حرکت به فضای کریپتو برای سازمان‌هایی که به آن عادت ندارند می‌تواند فرآیندی با فناوری پیشرفته به نظر برسد. اما سازمان‌های واسطه می‌توانند به مدیریت جزئیات پیچیده‌تر فرآیند کمک کنند – برای مثال، کیف‌پول‌هایی که این شرکت‌ها مدیریت می‌کنند به غیرانتفاعی‌ها اجازه می‌دهد تا ارزهای رمزنگاری شده مبهم‌تر و همچنین NFT را بپذیرند.

TWLOHA با یکی از این شرکت ها کار کرد بلوک دادن. اینکس خاطرنشان کرد که The Giving Block کمک‌های ارز دیجیتال را به دلار آمریکا تبدیل می‌کند و هدایای رمزنگاری را از طریق کیف پول مدیریت می‌کند، بنابراین کمک‌های مالی بلافاصله در دسترس سازمان قرار می‌گیرد.

اینکس گفت: «این زمان کارمند بر حسب دلار مرتبط با اقتباس «بلوک هدیه» در مقایسه با آنچه که قبلاً از آن دریافت کرده بودیم، حدود ده برابر بیشتر بود.

چه تداعی هایی می توانند یاد بگیرند

اینکس خاطرنشان کرد که کریپتو، علیرغم پیچیدگی‌اش، می‌تواند متناسب با نیازها و علایق یک سازمان غیرانتفاعی باشد – ممکن است در ابتدا نیازی به اختصاص زمان زیادی به رمزنگاری نداشته باشید، اما با رشد دانش سازمانی می‌تواند رشد کند. وی به نمونه ای از کار مستقیم با پروژه های NFT در شبکه گفتگوی Discord اشاره کرد.

اینکس گفت: «اگر برای آن وقت دارید، و اگر کسی می‌خواهد این دانش را به دست آورد، اگر بخواهید می‌توانید به آن عمق بروید».

از سوی دیگر، وی اضافه کرد که آگاهی از تاثیر منفی ارزهای دیجیتال بر محیط زیست، که می تواند منجر به کار نکردن ارزهای دیجیتال بسته به سازمان شود، بسیار مهم است، اگرچه انواع جدید ارزهای دیجیتال کمتر به مصرف انرژی وابسته هستند.

کلش گفت که تعیین مرزهایی برای آنچه سازمان غیرانتفاعی شما مایل است با ارزهای دیجیتال یا NFT انجام دهد، مهم است.

او گفت: “ما با همه کسانی که در مورد روند ما صحبت می کنند کاملاً صریح هستیم.” “هی، اینگونه تصمیم گرفتیم با NFT کار کنیم: ما شما را در توییتر تبلیغ نمی کنیم. ما از موفقیت شما دفاع نمی کنیم. وقتی با جامعه کار می کنیم، فقط به شما اجازه می دهیم به هر گونه پشتیبانی که ارائه می دهیم دسترسی داشته باشید.”

(BlackJack3D/iStock/Getty Images Plus)

منبع

لطفا ستاره بده (سمت چپ بیشترین امتیاز)
به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.