به گزارش تیم خبری سوشال پورت

اگر یک اینستاگرامر هستید (و اگر نیستید)، ممکن است با دو نوع حساب کاربری در این پلتفرم آشنا باشید: حرفه ای و خصوصی. اولی، که در ابتدا بیشتر توسط افراد مشهور استفاده می شد، امروزه همه جا پر سر و صدا است. همه بازاریاب ها، تولیدکنندگان محتوا، اینفلوئنسرها و کسب و کارها از این حساب ها استفاده می کنند.

از سوی دیگر، حساب‌های خصوصی توسط کاربران اینترنتی استفاده می‌شود که علاقه زیادی به استفاده از نوردهی در پلتفرم ندارند و ترجیح می‌دهند یک شبکه نزدیک داشته باشند.

در حالی که هر کسی در پلتفرم می تواند به داستان ها و پست های آپلود شده در یک حساب حرفه ای دسترسی داشته باشد (مگر اینکه مسدود شده باشند)، محتوای یک حساب خصوصی فقط برای تعداد معدودی قابل دسترسی است.

اما این چند نفر برگزیده چگونه انتخاب می شوند؟ اینجاست که مفهوم درخواست ها را دنبال کنید وارد بازی می شود. اگر می‌خواهید پروفایل شخصی را که در اینستاگرام حساب خصوصی دارد دنبال کنید، به اجازه او نیاز دارید.

و این مجوز با ارسال درخواست فالو برای آنها به دست می آید. هنگامی که آنها درخواست شما را پذیرفتند، می توانید محتوای آنها را مشاهده کنید. و اگر درخواست شما توسط طرف بعدی رد شده باشد، نشانه آن است که آنها نمی خواهند شما به محتوای آنها دسترسی داشته باشید.

به عنوان یک مالک حساب خصوصی در پلتفرم، حتماً در موقعیتی قرار گرفته اید که شخصی برای شما درخواستی ارسال می کند و پس از رد شدن، آن درخواست را دوباره ارسال می کند. اکنون، ما متوجه شدیم که آنها ممکن است فکر کرده باشند که شما بار اول به اشتباه آن را رد کردید. اما برای کسانی که برای بار سوم ارسال می کنند، مطمئناً نمی توانند اشاره ای داشته باشند.

بنابراین، چگونه با چنین افرادی در اینستاگرام رفتار می کنید؟ مطمئناً رد کردن درخواست آنها بارها و بارها امری قابل انجام است، اما پس از مدتی خسته کننده می شود، اینطور نیست؟ نگران نباش؛ ما اینجا هستیم فقط برای کمک به شما تا انتهای وبلاگ با ما همراه باشید تا روش‌های مختلف برخورد با این اینستاگراممرهای مزاحم را بررسی کنیم.

جلوگیری از درخواست کسی برای دنبال کردن شما: این کار به این صورت است

بیایید مستقیماً به موضوع بپردازیم: هیچ تنظیم یا گزینه ساده ای برای منع کردن شخصی از ارسال درخواست فالو برای شما در اینستاگرام وجود ندارد. به‌عنوان یک مالک حساب خصوصی، می‌توانید در مورد اینکه آیا می‌توانید درخواست فالو کردن آنها را بپذیرید یا نه، انتخاب دارید، اما ارسال یکی کاملاً انتخاب آنهاست.

اکنون که گزینه مستقیم خط خورده است، ما دو رویکرد متفاوت داریم که می توانید برای این مشکل استفاده کنید. بیایید اینها را بررسی کنیم.

از آنها بخواهید متوقف شوند

ما به این واقعیت اعتقاد راسخ داریم یک گفتگو می تواند همه چیز را حل کند. خب، بیشتر چیزها. بنابراین، یکی از راه‌های رهایی از چنین موقعیتی این است که به این شخص DM ارسال کنید، به او بگویید که نمی‌خواهید او را در شبکه خود قرار دهید (یا اگر دلیل دیگری وجود دارد، می‌توانید آن را هم توضیح دهید) و از او بخواهید مودبانه متوقف شود.

با این حال، بسیاری از کاربران اینترنتی علاقه مند به ارسال DM به شخصی که حتی نمی خواهند درخواست او را بپذیرند، نیستند. برای آنها، ما یک راه حل کمی سخت تر داریم.

چگونه از دریافت درخواست های فالو بی ربط در اینستاگرام جلوگیری کنیم؟

اکنون که مشکل فعلی شما را حل کرده‌ایم، بیایید در مورد اینکه چگونه می‌توان از پیشروی چنین مشکلاتی جلوگیری کرد، بحث کنیم. اگر شخصی چندین بار برای شما درخواست فالو ارسال می کند و شما علاقه ای به پذیرش آن ندارید، احتمال غریبه بودن او بسیار زیاد است.

و شما در آن تنها نیستید. بسیاری از اینستاگرامرها ادعا می کنند که از درخواست های بیش از حد افراد غریبه در این پلتفرم نگران هستند. اگر ممکن است همین اتفاق برای شما نیز بیفتد، در اینجا ترفندی وجود دارد که می توانید آن را امتحان کنید:

پیشنهادات حساب مشابه را برای نمایه خود خاموش کنید

پیشنهادات حساب مشابه در اینستاگرام یک مفهوم نسبتاً جدید است که در آن هوش مصنوعی پلتفرم، نوع محتوایی را که دوست دارید یا صفحات/افرادی را که دنبال می‌کنید مشاهده می‌کند و بر اساس آنها پیشنهاداتی را به شما نشان می‌دهد.

با این حال، آنها همچنین گزینه ای را برای همه کاربران فراهم کرده اند که نمایه های خود را از ظاهر شدن در پیشنهادات حساب مشابه در ویرایش نمایه بخش پروفایل شما با این حال، این تنظیم هنوز به برنامه های تلفن همراه نرسیده است، اما می توان آن را در برنامه وب اینستاگرام تغییر داد.

همچنین بخوانید:

منبع

لطفا ستاره بده (سمت چپ بیشترین امتیاز)
به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.