به گزارش تیم خبری سوشال پورت

با وجود پایبندی به همه انجمن اینستاگرام رهنمودها و دوست داشتنی ترین انسان بودن، اینستاگرام شما را مسدود کرده یا حسابتان را تعلیق کرده است. وقتی این اتفاق می‌افتد، ناامیدکننده و گیج‌کننده است – زیرا نمی‌توانید بفهمید که تا به حال چه کرده‌اید تا مستحق چنین مجازاتی باشید. آخرین میخ در تابوت زمانی است که متوجه می شوید شخصی شما را گزارش کرده است.

افراد می توانند حساب کاربری، پست، نظر یا پیام شما را در اینستاگرام گزارش دهند. هر کاربر اینستاگرام این حق را دارد که هر مطلبی را که توهین آمیز و نامناسب می داند گزارش دهد. اینستاگرام مطمئن می شود که جامعه اش برای کاربرانش ایمن باقی می ماند. هر چیزی که کاربران گزارش می کنند فوراً ممنوع یا تعلیق نمی شود. ابتدا، اینستاگرام مطمئن می شود که مطالب گزارش شده واقعاً نقض شده است.

هیچ راهی برای تعیین اینکه چه کسی شما را گزارش کرده است، وجود ندارد که اینستاگرام مطمئن شود ناشناس باقی می ماند. اما می‌توانید کلاه شرلوک هلمز بر سر بگذارید و متوجه شوید که چه کسی در اینستاگرام درباره شما ناله کرده است، اگر دستورالعمل‌هایی را که ارائه می‌دهیم دنبال کنید. می توانید سرنخ هایی از بخش نظرات خود (از طریق نظرات عصبانی)، صندوق ورودی خود و لیست فالوورهای خود (کسی که اخیراً شما را لغو فالو کرده است) دریافت کنید.

بنابراین، برای یادگیری بیشتر در اطراف بمانید!

چرا اینستاگرام به افراد حق گزارش می دهد؟

اینستاگرام (یکی از پلتفرم های رسانه های اجتماعی مورد علاقه من) همچنین چهارمین پلتفرم محبوب رسانه های اجتماعی است – با بیش از 2 میلیارد کاربران فعال از آنجایی که تعداد کاربران زیادی دارد، هر نوع محتوا در این پلتفرم وجود دارد. برخی از محتواها آنطور که ما امیدواریم سازنده نیستند و ممکن است نیز باشند برای برخی توهین آمیز و توهین آمیز.

اینستاگرام به کاربران خود اجازه داده است که چنین محتوایی را گزارش کنند تا از شر محتوای توهین آمیز، ناخواسته یا گمراه کننده خلاص شوند.

چه کسی تعیین می کند که کدام محتوا توهین آمیز یا گمراه کننده است؟

خوب، تا حدودی شما هستید! هر محتوا یا حسابی را که به نوعی نامناسب می‌دانید، می‌توانید فوراً آن را گزارش کنید. پس از اتمام، اینستاگرام تعیین می کند که آیا محتوا یا حساب کاربری (در واقع) قوانین را نقض کرده است.

اینستاگرام تعدادی دارد دستورالعمل های انجمن، و هر محتوایی که منحرف شود مجازات می شود. اکنون اینستاگرام هر طور که صلاح بداند مجازات خواهد کرد. می تواند پست مشکل دار را حذف کند، حساب را برای چند روز معلق کند و حتی هر حسابی را خاتمه دهد.

اینستاگرام به شما این امکان را می دهد گزارش یک حساب کاربری، پست، نظر، داستان و حتی یک پیام مستقیم. این کار خسته کننده است، بنابراین اینستاگرام برای پاسخگویی زمان می برد زیرا بدون عجله از صحت شکایت مطمئن می شود. حتی برخی از کاربران شکایت کرده‌اند که به گزارش‌هایشان پاسخ داده نمی‌شود، اگر چنین شد، دوستان خود و سایر افراد را نیز گزارش دهید تا اینستاگرام مجبور شود سریع اقدام کند.

دلایل ریپورت کردن اکانت اینستاگرام

به هر یک از دلایل زیر می توانید هر کسی را گزارش دهید:

 • این یک حساب اسپم است که در آن پست یا نظر می دهد چیزهای بی ربط بیش از حد.
 • آن شامل محتوای نامناسب. اینستاگرام بیشتر بررسی خواهد کرد که چه مطالب نامناسبی را اکانت منعکس می کند و بر این اساس اقدام خواهد کرد. محتوای نامناسب:
  • آزار و اذیت
  • خشونت
  • قلدری
  • ترویج مواد مخدر
  • برهنگی
  • پورنوگرافی
  • سخنان تنفرآمیز
  • و غیره.
 • یک نفر در حال پست است مطالب آزاردهنده.
 • نمایه وانمود می کند که هست شخص دیگری (معمولا یک سلبریتی).
 • یک … وجود دارد نقض مالکیت معنوی.

اینستاگرام هر موضوعی را بررسی خواهد کرد و مجازات هر شکایت متفاوت خواهد بود.

چگونه بفهمیم چه کسی شما را در اینستاگرام ریپورت کرده است؟

وجود دارد به هیچ وجه اینستاگرام به شما اطلاع می دهد که چه کسی شما را گزارش کرده است. اینستاگرام هویت خود را برای جلوگیری از تشدید مشکلات محافظت می کند. اما این بدان معنا نیست که شما نمی توانید آن را به تنهایی پیدا کنید.

در اینجا، بیایید راه‌هایی را بررسی کنیم که می‌توانید برای تعیین (حدس زدن) فردی که شما را گزارش کرده است، استفاده کنید. حالا، این ممکن است حدس صد در صد دقیق نباشد، اما؛ کمی ایده به شما می دهد.

اگر واقعاً متوجه شدید که چه کسی شما را گزارش کرده است، و آیا نگرانی آنها واقعی بوده است، پس اسب های خود را نگه دارید! سعی کنید تغییراتی در محتوای خود ایجاد کنید تا هیچ کس در آینده شما را نامناسب یا گمراه کننده نداند.

در بخش نظرات خود به دنبال سرنخ بگردید

یک راه برای کشف اینکه چه کسی ممکن است گزارش داده باشد این است که به شما نگاه کنید بخش نظرات (ترجیحا آخرین پست). فردی را که در مورد آخرین پست شما اختلاف نظر یا نظری داشت بررسی کنید.

این شخص ممکن است مقصر همه چیز باشد (هرگز نمی دانید). اگر کل بخش نظرات شما دارای یک گروه خشمگین است که بر سر آن دعوا می کنند، هر کسی در میان آنها می تواند آن را گزارش کند.

به دنبال سرنخ در پیام های مستقیم خود باشید

راه دیگری که می توانید به دنبال گزارش گزارش شده باشید این است که به خودتان نگاه کنید صندوق ورودی. همه پیام‌ها (حتی درخواست‌های پیام) را بخوانید تا سرنخ‌هایی در مورد شخصی که ممکن است شما را گزارش کرده باشد به دست آورید.

شاید، آن شخص ممکن است ابتدا با ارسال پیام به شما نگرانی خود را نشان داده باشد و شما آن را از دست داده باشید، که باعث خشم او برای گزارش شما شده است.

لیست فالوورهای خود را بررسی کنید

اگر چند فالوور داشته باشید (نه اگر یک میلیون نفر داشته باشید) انجام این کار آسان تر است. بررسی کنید چه کسی دیگر فالوور شما نیست یا شاید شما را بلاک کرده باشد که به شما می گوید مقصر اوست.

تو می توانی از برنامه های شخص ثالث استفاده کنید برای تعیین اینکه چه کسی شما را آنفالو کرده است. نکته خوب این است که این برنامه‌ها اطلاعاتی در مورد سایر معیارهای حساب شما، از جمله فالوورهای جدید و فالوورهایی که دنبال می‌کنید، ارائه می‌دهند، اما آنها را دنبال نمی‌کنند. وارسی FollowMeter برای iOS و فالوورها و غیرفالوورها برای اندروید. توجه داشته باشید که این برنامه ها همیشه کار نمی کنند و حاوی تبلیغات هستند.

نتیجه

با وجود هر کسی که شما را گزارش کرده است، شما باید مسئولیت اعمال خود را بپذیرید و تغییراتی را در محتوای خود ایجاد کنید.

می‌توانید با دریافت سرنخ‌هایی از بخش نظرات، ترجیحاً آخرین پست، صندوق ورودی و فهرست دنبال‌کنندگان‌تان، متوجه شوید چه کسی گزارش داده است.

سوالات متداول

اینستاگرام برای ارزیابی هر شکایت زمان می‌برد، سپس آن را مجازات می‌کند. اینستاگرام ممکن است به روش های زیر پاسخ دهد: با مسدود کردن حساب، شما گزارش داده اید. دادن ضربه; اولی اولین هشدار است، دومی تصاویر را حذف می کند و سومی اکانت را حذف می کند. اینستاگرام می تواند حساب کاربری را برای مدتی مسدود کند یا آن را خاتمه دهد (اگر حاوی درصد بیشتری از محتوای نامناسب باشد). اینستاگرام در صورتی که تخلفی پیدا نکند هیچ اقدامی انجام نخواهد داد.

هر کسی که از اینستاگرام استفاده می کند می تواند هر محتوا یا حسابی را که نامناسب می داند گزارش دهد. اینستاگرام تنها پس از بررسی مناسب اقدام خواهد کرد.

بله، به جز زمانی که شما در حال گزارش تخلف از مالکیت معنوی هستید.

بیش از آن طول می کشد ده گزارش ها و مقداری زمان پردازش برای هر گزارش برای حذف یک حساب کاربری.

بله، با باز کردن پست و ضربه زدن بر روی سه نقطه در گوشه سمت راست انتخاب کنید “گزارش” و سپس روی ” ضربه بزنیدعدم گزارشمنبع

لطفا ستاره بده (سمت چپ بیشترین امتیاز)
به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.