به گزارش تیم خبری سوشال پورت

محبوبیت اینستاگرام آن را در برابر مسائل امنیتی آسیب‌پذیرتر می‌کند، به همین دلیل است که وقتی می‌خواهید وارد شوید، پیام «challenge_required» در اینستاگرام نشان داده می‌شود. در اینجا نحوه رفع آن آورده شده است.

چالش_نیازی در اینستاگرام چیست؟

خطای challenge_required در اینستاگرام زمانی رخ می دهد که برنامه تشخیص دهد ممکن است شخصی در تلاش است از یک دستگاه یا مکان ناشناس وارد حساب کاربری شما شود. این معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که از یک دستگاه جدید وارد سیستم شوید یا اینستاگرام فکر کند حساب شما ممکن است به خطر بیفتد.

چرا اینستاگرام می‌گوید «چالش_نیازمند»؟

چند دلیل مختلف وجود دارد که چرا هنگام تلاش برای ورود به اینستاگرام ممکن است پیامی با عنوان “challenge_required” مشاهده کنید. این ممکن است به این دلیل باشد که اخیراً از دستگاه یا مکان دیگری وارد سیستم شده اید، یا به این دلیل است که می خواهید از یک شبکه Wi-Fi عمومی وارد شوید.

وقتی اینستاگرام دستگاهی را که می‌خواهید از آن وارد شوید شناسایی نکند، این پیام را نمایش می‌دهد.

تقریباً شبیه پیام «شما دارای امتیاز محدود هستید» Discord است، اما می‌تواند بدون هیچ دلیلی فعال شود.

این پیام باعث سردرگمی کاربران اینستاگرام می شود که فکر می کنند مشکلی با اکانت خود ندارند و می خواهند وارد دستگاهی شوند. خوشبختانه، این مشکل قابل حل است، اگرچه هنوز هیچ تضمینی وجود ندارد که بتوان آن را حل کرد. اما این بدان معنا نیست که باید تسلیم شوید.

چگونه خطای challenge_required را در اینستاگرام برطرف می کنید؟

اگر خطای challenge_required را در اینستاگرام دریافت می‌کنید، چند چیز وجود دارد که می‌توانید آن را برطرف کنید. ابتدا سعی کنید کش اینستاگرام را پاک کنید. اگر کار نکرد، از VPN استفاده کنید. همچنین می توانید از برنامه های شخص ثالثی که به حساب اینستاگرام شما دسترسی دارند خارج شوید یا به جای برنامه وارد وب سایت اینستاگرام شوید.

در بیشتر موارد، این خطا در برنامه آیفون رخ می دهد، اما ممکن است در هر دستگاهی از جمله اندروید رخ دهد. در اینجا یک راهنمای دقیق در مورد نحوه تعمیر آن وجود دارد:

کش اپلیکیشن اینستاگرام را پاک کنید

ممکن است برنامه اینستاگرام شما مشکل داشته باشد، و در بیشتر موارد، می‌توانید آن را با پاک کردن کش برنامه از تنظیمات برطرف کنید. اما به خاطر داشته باشید که این داده ها را از برنامه حذف می کند، به این معنی که از حساب های قبلاً وارد شده در برنامه اینستاگرام خارج می شوید.

می توانید این کار را در تنظیمات انجام دهید، تنظیمات برنامه را پیدا کنید و انتخاب کنید اطلاعات روشن > پاک کردن حافظه پنهان.

مطالب مرتبط: چگونه رفع کنیم اینستاگرام کار نمی کند

از VPN استفاده کنید

اگر هنوز نمی توانید با تلفن خود وارد حساب اینستاگرام خود شوید، قبل از انجام دوباره از VPN استفاده کنید. آدرس IP شما ممکن است توسط اینستاگرام مسدود شده باشد که مانع از ورود شما به دستگاه شما می شود.

می توانید از هر برنامه VPN که در Play Store یا App Store پیدا کنید استفاده کنید. آن را نصب کنید و سپس آن را فعال کنید. با استفاده از برنامه رسمی، دوباره وارد اینستاگرام شوید.

vpn

سعی کنید از سرویس‌ها/برنامه‌های شخص ثالث اینستاگرام خارج شوید

مطمئن شوید که وارد هیچ سرویس/برنامه غیررسمی اینستاگرام شخص ثالثی نشده اید، مانند اکثر ابزارهای اینستاگرام که برای استفاده از آنها باید با حساب اینستاگرام خود وارد شوید.

این نوع برنامه ممکن است باعث شود اینستاگرام فکر کند حساب شما دارای فعالیت های مشکوکی است که مانع از ورود شما به دستگاه جدید می شود.

سعی کنید به جای آن وارد وبسایت اینستاگرام شوید

اگر هنگام ورود به برنامه تلفن همراه با مشکل challenge_required مواجه شدید، به جای آن از طریق وب وارد سیستم شوید. اگر خطا را در تلفن دریافت کردید، سعی کنید با مرورگر تلفن همراه خود وارد شوید.

پس از ورود به مرورگر، سعی کنید در برنامه وارد شوید.

با پشتیبانی اینستاگرام تماس بگیرید

اگر هیچ یک از موارد بالا مشکل چالش_مورد نیاز را حل نکرد، با پشتیبانی رسمی اینستاگرام تماس بگیرید. می‌توانید با آن‌ها تماس بگیرید تا واقعاً مشکل challenge_required را برطرف کنند تا بتوانید دوباره وارد تلفن خود شوید.


هنگامی که کاربر سعی می کند به دستگاه جدیدی وارد شود، اینستاگرام پیام خطای challenge_required را نشان می دهد. اگر به طور ناگهانی پیام را دریافت کردید، فراموش نکنید که رمز عبور اینستاگرام خود را بازنشانی کنید تا حساب خود را بیشتر ایمن کنید تا زمانی که دوباره به آن دسترسی پیدا کنید.

مطالب مرتبط: نحوه رفع توقف مداوم اینستاگرام

منبع

لطفا ستاره بده (سمت چپ بیشترین امتیاز)
به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.