به گزارش تیم خبری سوشال پورت

هر برنامه رسانه‌های اجتماعی دارای دستورالعمل‌های جامعه برای اطمینان از ایمن و ایمن بودن پلت فرم است. آیا به یاد دارید هنگام راه اندازی یک برنامه در تلفن همراه خود با شرایط و ضوابط موافقت کرده اید؟ برخی از ما ممکن است آن شرایط و ضوابط را به طور کامل خوانده باشیم، و بسیاری از ما ممکن است نخوانده باشیم. اما اینجاست که چیزهای اصلی تعریف می شوند که باید با استفاده از برنامه موافقت کنید.

حساب شما به طور موقت قفل شده است

همین امر در مورد اینستاگرام نیز صدق می کند. اینستاگرام مجموعه‌ای از دستورالعمل‌های اجتماعی دارد و قطعاً در مورد آن جدی هستند. اگر کاربر اینستاگرام هستید، موافقت کرده‌اید که از دستورالعمل‌های انجمن و شرایط استفاده پیروی کنید. فقط پس از موافقت با آن شرایط و ضوابط از برنامه استفاده کنید. وقتی این دستورالعمل‌ها را زیر پا بگذارید، اینستاگرام ممکن است در نهایت محتوای شما را غیرفعال کند، محتوای شما را حذف کند، حساب شما را قفل کند یا در نهایت محدودیت‌های دیگری را اعمال کند.

در این وبلاگ به یکی از این محدودیت‌های اینستاگرام می‌پردازیم که «اکانت شما به‌طور موقت قفل شده است». اگر اعلانی مانند این دریافت کرده اید، این وبلاگ به شما کمک می کند تا بفهمید که چگونه این مورد را حل کنید. در مورد اینکه چرا این اعلان را دریافت می‌کنید، در مورد آن چه کاری می‌توانید انجام دهید و نکاتی در مورد جلوگیری از این اتفاق در آینده صحبت خواهیم کرد.

چرا اکانت شما به طور موقت در اینستاگرام قفل شده است؟

اینستاگرام این نوع اعلان‌ها را برای شما ارسال نمی‌کند مگر اینکه و تا زمانی که اتفاق مشکوکی در حساب شما رخ دهد. خوب، اگر می‌پرسید این فعالیت مشکوک چه چیزی می‌تواند باشد، ما در زیر برخی از دلایلی که اینستاگرام این اعلان را برای شما ارسال می‌کند، فهرست کرده‌ایم.

1. لایک و کامنت خیلی سریع

فرض کنید شما یک معتاد به شبکه‌های اجتماعی هستید و همچنان پستی را که در فید شما می‌آید لایک می‌کنید و نظر می‌دهید. ناگفته نماند که این برای اکثر ما به یک عادت تبدیل شده است.

اما زمانی که صدها لایک و کامنت در کمتر از پنج دقیقه انجام شود، این به یک فعالیت مشکوک تبدیل می شود. همچنین از نظر انسانی امکان پذیر نیست. اگر اینستاگرام متوجه این نوع فعالیت ها در حساب کاربری شما شود، استفاده از حساب شما را قفل می کند.

2. دنبال کردن و لغو فالو کردن یک سری از افراد به طور مکرر

خوب، ممکن است متوجه شده باشید که برخی افراد این کار را انجام می دهند. برخی از کاربران اینستاگرام تمایل دارند هرکسی را که اکانت آنها را فالو می کند فالو کنند.

با استفاده از این برای به دست آوردن فالوورهای بیشتر، برخی از افراد ممکن است تعداد زیادی حساب را دنبال کنند. هنگامی که چند حساب آنها را دنبال می کنند، در نهایت آنها را لغو فالو می کنند. اگر این کار را مکرر انجام دهند، اینستاگرام یک اعلان قفل موقت ارسال می کند یا حساب را محدود می کند.

برخی از کاربران نظر یکسانی را در زیر همه پست‌ها ارسال می‌کنند، بدون ربط به موضوع پست. چرا مردم این کار را انجام می دهند؟ نظر دادن به کاربران کمک می کند تا حساب های خود را رشد دهند. بنابراین، این کار را به خاطر نامزدی انجام دهید. اما، اگر کاربر از یک محدودیت خاص عبور کند، اینستاگرام تمایل دارد این کار را به عنوان یک فعالیت غیرعادی در نظر بگیرد و حساب را موقتا قفل کند.

4. استفاده از برنامه های شخص ثالث

استفاده از برنامه های شخص ثالث برای اینستاگرام برخلاف شرایط استفاده آنهاست. خودکار کردن برخی از فعالیت‌ها در اینستاگرام به راحتی قابل تشخیص است و این ممکن است دلیلی برای قفل کردن موقت حساب کاربری شما در اینستاگرام باشد. برخی از افراد از برنامه های شخص ثالث برای کسب و کار اینستاگرام استفاده می کنند. همچنین، به یاد داشته باشید، اینستاگرام به حساب های تجاری اجازه می دهد تا از برخی برنامه های شخص ثالث استفاده کنند. در پایان، همه چیز به این بستگی دارد که برنامه شخص ثالث برای چه چیزی استفاده می شود. اگر از برخی از آن برنامه‌هایی استفاده می‌کنید که تأیید نشده‌اند، ممکن است دلیل قفل موقت نیز همین باشد.

5. اعتبار حساب فیش شده

آیا از خود می‌پرسید که کلمه «فیشید» به چه معناست؟ این بدان معنی است که یک فرد فریب می خورد و داده های آنها توسط برخی از مهاجمان یا هکرهای تصادفی با استفاده از وب سایت های کلاهبرداری به سرقت می رود. ممکن است از شما خواسته شده باشد که روی یک پیوند کلیک کنید و به یک وب سایت جعلی هدایت شده باشید. در مورد اینستاگرام، ممکن است ناآگاهانه با استفاده از اعتبار اینستاگرام خود از طریق یک وب سایت جعلی وارد سیستم شوید. اکنون که هکرها جزئیات اکانت اینستاگرام شما را در اختیار دارند، اینستاگرام برای شما ارسال می کند تا حساب کاربری خود را به طور موقت قفل کنید.

6. حساب شما ممکن است گزارش شده باشد

اگر فعالیت یا محتوای شما به نوعی طرف مقابل را آزار می دهد، ممکن است شما را گزارش دهد. اگر حساب شما گزارش های زیادی دریافت کند، اینستاگرام استفاده شما را محدود می کند و حساب شما به طور موقت قفل می شود.

ممکن است حساب کاربری شما توسط اینستاگرام به هر یک از دلایل ذکر شده در بالا مسدود شده باشد. اگر هر یک از این اقدامات را انجام داده اید، ممکن است بدانید چه چیزی باعث شده است که اینستاگرام برای شما اعلان «اکانت شما موقتاً غیرفعال شده است» را برای شما ارسال کند.

نحوه رفع “اکانت شما به طور موقت قفل شده است” در اینستاگرام

اگر هیچ یک از اقدامات ذکر شده در بالا را انجام نداده باشید، اما حساب شما قفل شده باشد، چه؟ اولا، اینستاگرام اکانت ها را به صورت تصادفی قفل نمی کند. ممکن است هر یک از این کارها را ناخودآگاه یا به هر دلیل دیگری انجام داده باشید. اینستاگرام حساب کاربری شما را به طور موقت قفل کرده است.

اکنون که با این مشکل روبرو هستید، می خواهید بدانید که آیا راهی برای خروج وجود دارد یا خیر. اگر فکر می کنید حساب شما به اشتباه غیرفعال شده است، واقعاً یک گزینه دارید. برای بازگرداندن حساب خود، یک فرآیند وجود دارد. نگران نباشید؛ ما قدم به قدم شما را راهنمایی می کنیم.

مرحله 1: به مرورگر مراجعه کنید. فرم غیرفعال سازی اینستاگرام را جستجو کنید. بر روی ضربه بزنید اکانت اینستاگرام من غیرفعال شد صفحه

توجه: مطمئن شوید که صفحه ای که در آن هستید مناسب است.

گام 2: فرم را با جزئیاتی که با شرایط شما مناسب است پر کنید.

از شما خواسته می شود که شناسه ایمیل نام خود را که به حساب اینستاگرام، نام کاربری و شماره موبایل شما پیوند داده شده است را پر کنید. در پایان فرم، از شما خواسته می شود که توضیح دهید چرا فکر می کنید حساب شما نباید غیرفعال می شد.

مرحله 3: پس از اتمام کار پر کردن، روی آن ضربه بزنید ارسال.

اکنون که مراحل بالا را به پایان رساندید، مرحله بعدی منتظر می ماند تا اینستاگرام برای شما ایمیل ارسال کند.

در آن ایمیل، اینستاگرام از شما می خواهد که در حالی که یک کد در دست دارید، از خودتان عکس بگیرید. این کد از طریق ایمیل برای شما ارسال می شود و شما باید آن را یادداشت کرده و از خود در حالی که آن را در دست دارید عکس بگیرید. پس از اتمام کار، آن را به اینستاگرام ارسال کنید.

مطمئن شوید که چهره و کد شما کاملاً واضح است تا مجبور نباشید تمام مراحل را دوباره برای تأیید اینستاگرام انجام دهید.

پس از انجام این کار، منتظر بمانید تا اینستاگرام یک ایمیل تایید در مورد بازیابی حساب شما برای شما ارسال کند.

چگونه با این مشکل برخورد نکنیم؟

یکی از اشتباهات رایج مردم این است که به دنبال خدمات بازیابی اینستاگرام شخص ثالث هستند. ما می دانیم که حساب اینستاگرام شما برای شما مهم است، اما بازیابی آن از طریق شخص دیگری انتخاب عاقلانه ای نیست. اینستاگرام کسی است که حساب شما را قفل کرده است و فقط آنها می توانند آن را با حفظ حریم خصوصی کامل به شما پس دهند. انتقال اعتبار اینستاگرام خود به افراد ثالث در تلاش برای بازیابی حساب شما یک انتخاب هوشمندانه نیست.

چگونه از این اتفاق در آینده جلوگیری کنیم؟

فرض کنید توانستید یا متأسفانه نتوانستید حساب خود را بازیابی کنید. در هر شرایطی که هستید، دوست دارید دیگر این تجربه را نداشته باشید، درست است؟ بنابراین، در اینجا لیستی از بایدها و نبایدها برای جلوگیری از این اتفاق در آینده آورده شده است.

نمی کند

 • کار مشکوک انجام نده
 • از اتوماسیون استفاده نکنید. استفاده از اتوماسیون برای فالو کردن، لغو فالو کردن، لایک کردن و نظر دادن به احتمال زیاد حساب شما را در معرض خطر قرار می دهد.
 • برنامه های شخص ثالث را حذف کنید. و اگر کنجکاو هستید که چگونه این کار انجام می شود، در بخش زیر وبلاگ توضیح داده شده است.
 • افراد را در صندوق ورودی خود اسپم نکنید.
 • کارهایی را انجام ندهید که افراد را تشویق به گزارش حساب شما می کند.

انجام دهید

خوب، اغلب با شنیدن خبر «اکانت اینستاگرام من هک شده است»، ممکن است برخی از ما تعجب کنیم که آیا حساب اینستاگرام ما ایمن است یا خیر. برای اطمینان از ایمن بودن آن، در اینجا کاری است که می توانید در مورد آن انجام دهید.

 • آیا احساس می کنید اکانت اینستاگرام شما هک شده است؟ در اینجا نحوه بررسی آن است.
 • رمز عبور خود را تغییر دهید یا برای خود ایمیل بازنشانی رمز عبور ارسال کنید.
 • سعی کنید رمز عبور خود را با ارسال ایمیل بازنشانی رمز عبور برای خود تغییر دهید.
 • از گزینه احراز هویت دو مرحله ای استفاده کنید.
 • تأیید کنید که آیا شماره حساب، آدرس ایمیل و تنظیمات حساب صحیح است یا خیر.
 • به مرکز حساب‌ها بروید و حساب‌های پیوندی را که نمی‌شناسید حذف کنید.
 • اگر از یک برنامه شخص ثالث استفاده می کنید و آن را مشکوک می دانید، دسترسی به آن را لغو کنید.

همچنین بخوانید:

منبع

لطفا ستاره بده (سمت چپ بیشترین امتیاز)
به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.