به گزارش تیم خبری سوشال پورت

اگر ایمیل‌های زیادی دریافت می‌کنید که می‌گویند باید رمز عبور اینستاگرام خود را که درخواست نکرده‌اید بازنشانی کنید، اگر فکر می‌کنید مشکلی در حساب شما وجود دارد، اشتباه نیست. هنگام ثبت نام در اینستاگرام، باید یک آدرس ایمیل ارائه دهید تا در صورت بروز مشکل، اینستاگرام با شما تماس بگیرد.

اگر رمز عبور خود را فراموش کردید و به دلایلی نمی توانید وارد حساب کاربری خود شوید، باید درخواست ایمیل رمز عبور دهید تا اینستاگرام بداند که اگر تصمیم به کلیک بر روی آن لینک دارید، این شما هستید که رمز عبور خود را تغییر می دهید.

این ایمیل به این دلیل است که «ما درخواستی برای بازنشانی رمز عبور اینستاگرام شما دریافت کردیم. اگر این پیام را نادیده بگیرید، رمز عبور شما تغییر نخواهد کرد.”

چرا از من می خواهند پسورد اینستاگرام خود را بازنشانی کنم؟

اینستاگرام یک پلتفرم رسانه اجتماعی است که دیگر برای چت و سرگرمی استفاده نمی شود. در حال حاضر اینستاگرام به یک پلتفرم تاثیرگذار حیاتی تبدیل شده است. بسیاری از مشاغل از طریق اینستاگرام به خوبی کار می کنند.

بنابراین، هنگامی که پیامی را مشاهده می کنید که از شما می خواهد اینستاگرام خود را ریست کنید و هیچ فرآیندی را شروع نکرده اید، نگرانی ایجاد می شود. کلاهبرداران و هکرهای زیادی در تلاش برای هک کردن و تصرف حساب‌های اینستاگرام افراد هستند و جای نگرانی نیست.

شما زمان و پول زیادی را برای ساخت یک حساب کاربری خوب در اینستاگرام سرمایه گذاری کرده اید و باید از آن محافظت کنید.

بنابراین، اگر این پیام را دریافت کردید، ممکن است چندین اتفاق در حال رخ دادن باشد. آنها عبارتند از؛

1. شخصی در تلاش است به حساب شما دسترسی پیدا کند

وقتی پیامی برای بازنشانی رمز عبور خود دریافت می کنید و درخواستی ارسال نکرده اید، به این معنی است که شخصی در تلاش است به حساب اینستاگرام شما دسترسی پیدا کند. هر زمان که بخواهید رمز عبور خود را بازنشانی کنید، اینستاگرام از آدرس ایمیل شما به عنوان یک سیستم پشتیبان استفاده می کند.

در نتیجه، ایمیل به عنوان یک ابزار امنیتی کار می کند زیرا شما تنها کسی هستید که به آن دسترسی دارید. هنگامی که فرآیند بازنشانی رمز عبور خود را آغاز می کنید، اینستاگرام برای شما ایمیلی ارسال می کند تا مطمئن شود شما فردی هستید که از حساب کاربری استفاده می کند.

بنابراین، اگر شخص دیگری سعی کند رمز عبور حساب شما را تغییر دهد، این اتفاق می افتد. این چیزی است که برای بسیاری از افراد اتفاق می افتد، به خصوص اگر یک حساب کاربری خوب مدیریت و در حال رشد داشته باشید.

چه باید کرد؟ – اگر رمز عبور شما قوی است، نیازی به انجام کاری ندارید

اگر رمز عبور شما به اندازه کافی قوی است و فکر می کنید هیچ کس نمی تواند آن را حدس بزند، پس چیزی برای نگرانی ندارید. شما فقط می توانید ایمیل را نادیده بگیرید. این به این دلیل است که وقتی ایمیل را دریافت می کنید نشان می دهد که حساب امن است و شخص نمی تواند رمز عبور شما را تغییر دهد مگر اینکه به حساب ایمیل شما دسترسی داشته باشد.

با این حال، در مواردی که فکر می کنید رمز عبوری که در حساب خود دارید ضعیف است، باید اقدام کنید و آن را قوی کنید تا از هک شدن حساب توسط شخصی جلوگیری شود.

2. اکانت اینستاگرام شما با یک برنامه غیرمجاز همگام سازی شده است

اینستاگرام به کاربران خود اجازه می دهد تا حساب کاربری خود را پیوند داده و آنها را با سایر برنامه ها همگام سازی کنند. این کار به این منظور انجام می شود که بتوانید با استفاده از برنامه های دیگر اطلاعات را از حساب اینستاگرام خود دریافت کنید. این یک ویژگی جالب است که به افراد اجازه می دهد در زمان نیاز به اطلاعاتی مانند تصاویر از اکانت اینستاگرام خود در زمان خود صرفه جویی کنند.

اکثر برنامه های دارای این ویژگی شامل سایر حساب های رسانه های اجتماعی و برنامه های دوستیابی هستند. بنابراین، می توانید با استفاده از اکانت اینستاگرام خود یک حساب کاربری ایجاد کنید یا می توانید تصاویر اینستاگرام خود را در برنامه دیگری مانند tinder نمایش دهید.

با این حال، در صورتی که برنامه دارای مشکلات امنیتی باشد و اینستاگرام متوجه شود، از شما درخواست می‌کند تا رمز عبور را تغییر دهید. اگر برنامه مجاز نباشد، پیام را دریافت خواهید کرد. با این حال، در این مورد، احتمال زیادی وجود دارد که اطلاعات بیشتری برای توضیح وضعیت به دست آورید.

چه باید کرد؟ – لغو دسترسی برای برنامه های شخص ثالث در اینستاگرام

وقتی متوجه شدید که برنامه های شخص ثالثی به حساب اینستاگرام شما مرتبط شده اند که ایمن نیستند یا باعث می شوند پیام را دریافت کنید، خوب است برنامه ها را حذف کنید.

برای این کار باید این مراحل را دنبال کنید.

1. ابتدا باید از طریق کامپیوتر و با استفاده از وب سایت اینستاگرام به اکانت اینستاگرام خود دسترسی داشته باشید. این فرآیند را نمی توان از برنامه تلفن همراه شما انجام داد.

2. در دسکتاپ وارد حساب اینستاگرام خود شوید.

3. به آیکون کاربری که در سمت راست بالای صفحه است بروید و روی آن کلیک کنید.

4. اکنون بر روی “تنظیمات” کلیک کنید. به گزینه “Authorized Apps” رفته و آن را باز کنید.

5. هنگامی که گزینه مجاز برنامه ها را باز می کنید، لیستی از وب سایت ها و برنامه هایی را دریافت خواهید کرد که به حساب اینستاگرام شما لینک شده اند. برنامه هایی را که برای حذف یا حذف دسترسی آنها نیاز دارید، شناسایی کنید.

6. روی برنامه هایی که می خواهید حذف شوند کلیک کنید. گزینه Revoke Access را انتخاب کنید. اکنون برای تایید عمل بر روی “بله” کلیک کنید.

پس از این اقدام، به شما توصیه می شود رمز عبور خود را نیز تغییر دهید و رمز عبور قوی تری دریافت کنید.

3. رمز عبور شما ضعیف است

اینستاگرام سیستم هایی دارد که برای ارزیابی منظم امنیت حساب شما طراحی شده است. یکی از مواردی که این سیستم ها بررسی می کنند، قدرت رمز عبور شما است.

اگر رمز عبور شما به قدری ساده است که هر کسی بتواند حدس بزند، سیستم به طور خودکار با ارسال ایمیل از شما درخواست می‌کند رمز عبور را بازنشانی کنید.

برخی از گذرواژه‌های ضعیف شامل استفاده از نام کاربری یا تاریخ تولد شما است که شخص به راحتی می‌تواند آن را حدس بزند.

چه باید کرد؟ – رمز عبور خود را قوی کنید

اگر رمز عبور شما ضعیف است، باید با سرعت حرکت کنید و رمز عبور خود را قبل از اینکه کسی کنترل حساب شما را در دست بگیرد، قوی کنید.

در زیر نکاتی وجود دارد که می توانید برای قوی کردن حساب کاربری رمز عبور اینستاگرام خود دنبال کنید.

نکات:

1. از آدرس ایمیل، شماره تلفن یا تاریخ تولد خود استفاده نکنید. اینها رمزهایی هستند که افراد به راحتی می توانند آن ها را حدس بزنند.

2. به خاطر سپردن رمز عبور شما باید برای شما آسان باشد اما حدس زدن آن برای دیگران دشوار است

3. طولانی تر کنید. هرچه رمز عبور طولانی تر باشد، حدس زدن درست آن برای کسی دشوارتر است.

4. از ترکیبی از کلمات، اعداد، حروف و کاراکترها استفاده کنید. هنگام انجام این کار، می توانید سبک شخصیت های مختلف مانند حروف بزرگ و کوچک را نیز ترکیب کنید.

5. سعی کنید از یک عبارت کامل استفاده کنید.

6. از کلمات اختصاری سفارشی استفاده کنید که به راحتی می توانید آنها را به خاطر بسپارید.

7. چیدمان صفحه کلید می تواند به شما کمک کند الگویی ایجاد کنید که فقط شما می توانید آن را به خاطر بسپارید.

8. یک فرمول سفارشی ایجاد کنید که فقط شما می توانید آن را به خاطر بسپارید.

9. هر کلمه ای را که در رمز عبور خود استفاده می کنید کوتاه کنید.

10. یک جمله نیز می تواند کارساز باشد

11. عبارات، نمادها یا معادلات ریاضی خوب هستند.

12. تعویض واکه

13. غلط املایی عمدی داشته باشید.

4. رمز عبور شما ممکن است به خطر افتاده باشد

به خطر افتادن رمز عبور شما یکی از دلایلی است که اینستاگرام برای شما ایمیلی ارسال می کند و از شما می خواهد رمز عبور خود را بازنشانی کنید. اینستاگرام سیستم هایی دارد که به نظارت بر حساب شما و فعالیت های در حال انجام ادامه می دهند. یکی از آنها رمز عبور و استفاده شماست.

اگر این را دریافت کردید، به این معنی نیست که هنوز حساب شما هک شده یا نفوذ کرده است. با این حال، به این معنی است که رمز عبور شما ممکن است در مناطق یا پلتفرم هایی که تهدید هستند ظاهر شده باشد. به عنوان مثال اگر حساب خود را از طریق پیام های اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

چه باید کرد؟ از پیوند بازنشانی استفاده کنید و رمز عبور خود را بازنشانی کنید

پس از دریافت ایمیلی که از شما می خواهد رمز عبور اینستاگرام خود را بازنشانی کنید، پیوندی برای دنبال کردن دریافت خواهید کرد.

1. روی لینک ارائه شده در ایمیل کلیک کنید و شما را به صفحه بازنشانی رمز عبور هدایت می کند.

2. برای این مرحله فرقی نمی کند که از گوشی خود استفاده می کنید یا کامپیوتر.

3. اکنون یک رمز عبور جدید و قوی وارد کرده و با وارد کردن مجدد رمز عبور تایید کنید.

5. پس از اتمام، از شما خواسته می شود تا با استفاده از جزئیات ورود جدید، دوباره وارد شوید.

چگونه امنیت اکانت اینستاگرام خود را افزایش دهیم؟

1. یک رمز عبور قوی بسازید. رمز عبور قوی اولین قدم برای ایمن سازی حساب اینستاگرام شماست. نکات ذکر شده در بالا در مورد چگونگی ایجاد یک رمز عبور قوی را بررسی کنید.

2. رمز عبور حساب را به طور منظم تغییر دهید. اجازه ندهید اینستاگرام شما برای مدت طولانی با یک رمز عبور یکسان بماند. این به خصوص زمانی است که هشدارهای امنیتی از اینستاگرام دریافت می کنید.

3. احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنید. این یک اقدام امنیتی اضافی است که ارزش آن را دارد.

4. حساب ایمیل خود را ایمن کنید. اجازه ندهید شخص دیگری به ایمیل شما دسترسی داشته باشد زیرا می تواند از آن برای تغییر رمز عبور استفاده کند. همچنین باید مطمئن شوید که رمز عبور حساب ایمیل خود را تغییر داده و آنها را قوی کنید.

5. هنگام ورود به دستگاه های دیگران یا عمومی، روی “من را به خاطر بسپار” کلیک نکنید. پس از اتمام، از سیستم خارج شوید.

6. رمز عبور اکانت اینستاگرام خود را با افرادی که به آنها اعتماد ندارید به اشتراک نگذارید.

7. قبل از اینکه برنامه های شخص ثالث را به اینستاگرام خود پیوند دهید، آنها را به دقت بررسی کنید.

5. شما نمی توانید وارد شوید بنابراین یک پیوند بازنشانی رمز عبور ارسال کرده اید

ایمیل شما سیستم پشتیبان امنیتی اصلی شما برای حساب اینستاگرام شما است. در نتیجه، وقتی به تلاش ادامه می دهید و نمی توانید وارد حساب خود شوید، رمز عبور را بازنشانی می کنید تا بتوانید رمز عبور را تغییر دهید. اگر رمز عبور خود را فراموش کرده باشید این اتفاق می افتد.

چه باید کرد؟ – از پیوند بازنشانی برای بازگشت به حساب خود استفاده کنید

وقتی سعی می‌کنید وارد حساب اینستاگرام خود شوید و به دلیل فراموش کردن حساب خود نمی‌توانید وارد حساب کاربری خود شوید، پیوندی که از طریق ایمیل بازنشانی دریافت می‌کنید بهترین گزینه است. روی لینک کلیک کنید و شما را به صفحه ای هدایت می کند تا رمز عبور خود را بازنشانی کنید.

از این صفحه، فرصتی برای ایجاد یک رمز عبور قوی دارید که به راحتی می توانید آن را به خاطر بسپارید. با این حال، مطمئن شوید که پیوند را با شخصی به اشتراک نمی گذارید زیرا هر کسی که پیوند را دارد می تواند از آن برای بازنشانی رمز عبور استفاده کند.

چه کسی ایمیل را برای شما فرستاد؟

1. ایمیل ارسال شده از اینستاگرام

ایمیل ارسالی از اینستاگرام

اگر درخواست تغییر ایمیل خود را نداده اید، اما ایمیلی را از آدرس ایمیل واقعی اینستاگرام دریافت کرده اید که به instagram.com ختم می شود، در این صورت شخصی آدرس ایمیل مرتبط با حساب کاربری شما را وارد کرده و می گوید رمز عبور فراموش شده است. این امر باعث می شود که ایمیلی مبنی بر درخواست تغییر رمز عبور دریافت کنید.

در چنین مواردی، می توانید ایمیل را نادیده بگیرید و رمز عبور شما تغییر نخواهد کرد. با استفاده از مراحل زیر می‌توانید اقدامات بیشتری انجام دهید تا مطمئن شوید ایمیل‌هایی را که درخواست نکرده‌اید دریافت نمی‌کنید.

2. آدرس ایمیل جعلی

اگر همان نوع ایمیلی را دریافت کردید که می‌گوید درخواستی برای بازنشانی رمز عبور اینستاگرام شما وجود دارد، اما آدرس ایمیل جعلی است، در این صورت شخصی سعی می‌کند اطلاعات شما را فیش کند.

اگر روی پیوند کلیک کنید، مجبور می شوید رمز عبور فعلی خود را وارد کنید، یعنی همان چیزی که هکر برای وارد کردن حساب شما از آن استفاده می کند. برای جلوگیری از هرگونه مشکل، باید این ایمیل های جعلی را نادیده بگیرید و اقداماتی را برای جلوگیری از دریافت آنها انجام دهید.

3. آدرس ایمیل خود را تغییر دهید

برای اینکه شما این آدرس ایمیل را دریافت کرده باشید، شخصی که آن را ارسال کرده باید آدرس ایمیل شما را بداند. این ممکن است دوستان یا خانواده نزدیک شما باشند که آدرس ایمیل شما را می دانند یا ممکن است آدرس شما در حساب اینستاگرام شما باشد.

در این صورت، باید آدرس خود را از اطلاعات تماس خود حذف کنید. اگر آن را در لیست نداشتید، پس شخصی آدرس ایمیل پیوست شده به حساب شما را می داند، بنابراین باید آن را تغییر دهید.

برای تغییر ایمیل:

1. به پروفایل خود بروید.

2. ضربه بزنید تنظیمات.

3. انتخاب کنید حساب > اطلاعات شخصی.

4. یک آدرس ایمیل جدید وارد کنید و روی تایید ضربه بزنید. اینستاگرام برای شما ایمیلی به آن آدرس ارسال می کند.

5. پیوند موجود در آدرس را دنبال کنید تا تأیید کنید که آدرس ایمیل متعلق به شماست.

توجه داشته باشید: آدرس ایمیل جدید خود را به افراد نزدیک خود اطلاع ندهید زیرا نمی دانید که چه کسی درخواست تغییر رمز عبور را ارسال کرده است. بهتر است این را برای خود نگه دارید تا از کسی که سعی در آزار شما یا فیش کردن جزئیات شما دارد جلوگیری کنید.منبع

لطفا ستاره بده (سمت چپ بیشترین امتیاز)
به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.